Nieudany urlop a odszkodowanie – jakie prawa ma osoba, która wykupiła wycieczkę

zwolnienie-lekarskie-z-pracy
Jak się ma zwolnienie lekarskie do dnia wolnego? Toruń
28 października, 2017
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 października, 2019

Nieudany urlop a odszkodowanie – jakie prawa ma osoba, która wykupiła wycieczkę

Nieudany urlop może byc podstawa do wypłacenia odszkodowania. i zadośćuczynienia

Zbliżają się wakacje i okres urlopów. Wyjeżdżając na wakacje przygotowane przez biuro podróży, należy mieć na uwadze to, że niezgodność oferty ze stanem faktycznym może być argumentem w walce o odszkodowanie i zadośćuczynienie za zmarnowany czas wakacji.

Odszkodowanie za nieudany urlop

Dla kupującego wycieczkę duże znaczenie ma kilka aspektów. Najistotniejsza jest zależność pomiędzy ceną a proponowaną jakością usług hotelowych. Dla podróżujących liczy się to, czy hotel będzie blisko morza, czy jest to oferta typy all inclusive. Jeżeli standard oferowanych już na miejscu usług jest inny niż warunki opisane w umowie, może to być podstawą do starania się o odszkodowanie. Podstawą do wypłacenia odszkodowania są wszelkie straty materialne.

Zadośćuczynienie

Jeżeli nasz urlop był nieudany możemy też starać się o zadośćuczynienie. Podstawą domagania się zadośćuczynienia nie może być szkoda materialna,a na przykład taka, która wpłynęła na na nasz stan emocjonalny czy stan zdrowia. Możemy starać się o zadośćuczynienie, gdy ze względu na zaniedbanie ze strony hotelu złamaliśmy rękę czy nogę. Powodem do wypłacenia zadośćuczynienia są także wszelkie stresowe sytuacje wywołane przez niski standard usług hotelowych.

Należy pamiętać, że nie za każdą niedogodność odpowiedzialność ponosi biuro podróży. Zła pogoda, wichury, deszcze jako czynniki zewnętrze i sytuacje których nie można przewidzieć nie mogą być argumentem do wypłacenia zadośćuczynienia. Podobnie jest z działaniem osób trzecich. Jeśli nie przyjedziemy punktualnie na odprawę samolotową, odszkodowanie nie zostanie nam wypłacone.

Przed podpisaniem umowy z biurem podróży, należy szczegółowo przeanalizować cały dokument. Wszelkie niejasności trzeba natychmiastowo wyjaśniać z organizatorem wycieczki.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa plików cookies
Ok